• Guangdong Inovative

68506 Zbutës silikoni (hidrofil, i butë dhe i lëmuar)

68506 Zbutës silikoni (hidrofil, i butë dhe i lëmuar)

Përshkrim i shkurtër:

68506 mund të aplikohet për lloje të ndryshme të pëlhurave prej pambuku, poliester dhe najloni etj., gjë që i bën pëlhurat të buta, të lëmuara, jo të yndyrshme, të thata, elastike dhe afërsisht natyrale.

I jep pëlhurave një hidrofilitet të mirë, gjë që zgjidh kontradiktat midis ndjesisë së duarve, hidrofilitetit dhe larjes.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Karakteristikat dhe Përfitimet

 1. E qëndrueshme në temperatura të larta, alkali të lartë dhe elektrolit të fortë.Rezistencë e lartë në prerje.
 2. Hidrofilitet i shkëlqyer.
 3. I jep pëlhurave ndjesinë e duarve të buta, të lëmuara dhe jo të yndyrshme.
 4. Gjatë përdorimit, nuk do të ketë mbështjellje rrotullimi, ngjitje në pajisje, lundrim vaji ose demulsifikimi si vaji tradicional amino silikoni.
 5. Asnjë zverdhje dhe ndryshim jashtëzakonisht i ulët i hijes.
 6. Fleksibilitet i mirë.I përshtatshëm për lloje të ndryshme procesesh dhe pajisjesh.
 7. Mund të përdoret drejtpërdrejt në banjën e ngjyrosjes me shpejtësi të lartë dhe presion të lartë dhe në procesin e mëpasshëm të larjes në ngjyrosje.Rrit efikasitetin e prodhimit dhe kursen energji.
 8. Mund të përdoret drejtpërdrejt për të riparuar ngjyrën pa ndotje të dytë.

 

Vetitë tipike

Pamja: Lëng transparent i verdhë i lehtë
Jonikiteti: ----
vlera e pH: 7,0~8,0 (tretësirë ​​ujore 1%)
Tretshmëria: I tretshëm në ujë
Përmbajtja: 50%
Aplikacion: Pambuk, poliester dhe najlon etj.

 

Paketa

Fuçi plastike 120 kg, rezervuari IBC dhe paketë e personalizuar në dispozicion për përzgjedhje

 

 

KËSHILLA:

Rëndësia e përfundimit kimik

Mbarimi kimik ka qenë gjithmonë një komponent i rëndësishëm i përpunimit të tekstilit, por vitet e fundit tendenca për produkte të teknologjisë së lartë ka rritur interesin dhe përdorimin e përfundimeve kimike.Ndërsa përdorimi i tekstileve me performancë të lartë është rritur, nevoja për përfundime kimike për të siguruar vetitë e pëlhurës që kërkohen në këto aplikime speciale është rritur në përputhje me rrethanat.

Sasia e lëndëve ndihmëse kimike tekstile të shitura dhe të përdorura globalisht në një vit vlerësohet të jetë rreth një e dhjeta e prodhimit botëror të fibrave.Me prodhimin e fibrave aktualisht në 60 milionë tonë, konsumohen rreth 6 milionë ton lëndë ndihmëse kimike.Përqindja e pjesës së tregut të produkteve ndihmëse të tekstilit është paraqitur në figurën më poshtë.Rreth 40% e lëndëve ndihmëse të tekstilit përdoren në përfundim, përqindja më e madhe e përdorimit të të gjitha kimikateve të tekstilit, e ndjekur nga lëndët ndihmëse të ngjyrosjes dhe printimit dhe kimikatet e paratrajtimit.Zbutëss janë qartësisht grupi më i rëndësishëm i produkteve individuale.Për nga vlera, grupi i repelentëve është lider me raportin më të lartë të kostos për shumë.Kjo pasqyron koston relativisht të lartë të nëngrupit fluorokimik të repelentëve.

68506


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni