• Иновативен Гуангдонг

68506 Силиконски омекнувач (хидрофилен, мек и мазен)

68506 Силиконски омекнувач (хидрофилен, мек и мазен)

Краток опис:

68506 може да се примени за разни видови ткаенини од памук, полиестер и најлон, итн., што ги прави ткаенините меки, мазни, немрсни, суви, еластични и приближно природни.

На ткаенините им дава добра хидрофилност, што ја решава противречноста меѓу чувството на рака, хидрофилноста и перењето.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики и придобивки

 1. Стабилен на високи температури, високи алкали и силен електролит.Висока отпорност на смолкнување.
 2. Одлична хидрофилност.
 3. Им дава на ткаенините меки, мазни и немрсни чувство на рацете.
 4. За време на употребата, нема да има лепење на ролни, лепење на опремата, плутање на маслото или демулзификација како традиционално амино силиконско масло.
 5. Без пожолтување и екстремно ниска промена на нијансата.
 6. Добра флексибилност.Погоден за различни видови процеси и опрема.
 7. Може директно да се користи во бањата за боење со прелевање со голема брзина и висок притисок и последователниот процес на перење при боење.Ја зголемува ефикасноста на производството и заштедува енергија.
 8. Може директно да се користи за поправка на боја без второ загадување.

 

Типични својства

Изглед: Светло жолта транспарентна течност
Јоничност: ———-
pH вредност: 7,0~8,0 (1% воден раствор)
Растворливост: Растворлив во вода
Содржина: 50%
Апликација: Памук, полиестер и најлон, итн.

 

Пакет

Пластично буре од 120 кг, резервоар IBC и прилагодено пакување достапни за избор

 

 

СОВЕТИ:

Важноста на хемиската завршна обработка

Хемиската завршна обработка отсекогаш била важна компонента на преработката на текстил, но во последниве години трендот кон производи со „висока технологија“ го зголеми интересот и употребата на хемиски завршни материјали.Како што растеше употребата на текстил со високи перформанси, соодветно се зголеми потребата за хемиски завршни материјали за да се обезбедат својствата на ткаенината потребни во овие специјални апликации.

Количината на текстилни хемиски помошни производи продадени и искористени на глобално ниво за една година се проценува дека е околу една десетина од светското производство на влакна.Со производство на влакна во моментов на 60 милиони тони, се трошат околу 6 милиони тони хемиски помошни средства.Процентот на пазарниот удел на текстилните помошни производи е прикажан на сликата подолу.Околу 40% од помошните материјали за текстил се користат во доработката, што е најголем процент на употреба од сите текстилни хемикалии, проследено со помошни средства за боење и печатење и хемикалии за предтретман.ОмекнувачОчигледно, тие се најважната индивидуална група на производи.Во однос на вредноста, групата на репеленти е лидер со највисок сооднос на трошоци по количина.Ова ја одразува релативно високата цена на флуорохемиската подгрупа на репеленти.

68506


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја