ПРОИЗВОДИ

Боење

Боење

Помошни средства за боење

Се применува во процесот на боење на текстил за да се подобри ефектот на боење, што ги прави ткаенините рамномерно обоени и спречуваат дефекти на боење итн.
ПОВЕЌЕ+
Завршување

Завршување

Агенти за завршна обработка

Применет за подобрување на чувството на рацете и перформансите на ткаенините, што може да им даде на ткаенините хидрофилност, мекост, мазност, вкочанетост, гломазност, својства против пилинг и својства против брчки итн.
ПОВЕЌЕ+

ЗА НАС

Guangdong Innovative Fine Chemical Co., Ltd. е основана во 1996 година.

Ние сме лоцирани во познатиот град за плетење во Кина, како градот Лианѓинг, градот Шанту, провинцијата Гуангдонг.Ние сме познато и водечко претпријатие за производство на боење и доработка на текстил помошни средства.

Guangdong Innovative Fine Chemical Co., Ltd. е посветена на истражување и развој, производство, продажба и услуги за боење и доработка на текстил помошни средства.Исто така, можеме да им обезбедиме на клиентите приспособени производи, решенија и технички консултации, итн. Ние последователно ја добивме сертификацијата на Националното претпријатие за висока технологија и сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001:2015……


 • 26 + години на
  Искуство во индустријата
 • 100 + сорти на
  Текстилни помошни средства
 • 100 +
  Стручен кадар
index_count_txt

ПРОЦЕС НА СОРАБОТКА

 • 1

  1

  Развијте нови производи според барањата.

 • 2

  2

  Обезбедете примероци на клиентите за тестирање.

 • 3

  3

  Имајте пилот производство и масовно производство.

 • 4

  4

  Се применува за боење на текстил и производство на доработка.

ДОБИЛЕ БРОЈ НА СЕРТИФИКАЦИЈА

  • Сертификација на системот за управување со квалитет ISO9001:2015
  • Високо-технолошка сертификација на претпријатија
  • Патенти за изум
  • Меѓународен сертификат: ECO PASSPORT, GOTS, OEKO-TEX 100 и ZDHC……
 • Иновативен Fine Chemical
 • index_cert_02
 • index_cert_03
 • Иновативен Fine Chemical
 • index_cert_05
 • index_cert_06
 • index_cert_07
 • Иновативен Fine Chemical

ВЕСТИ ЦЕНТАР

Еве ги најновите новости за компанијата и информации за индустријата.

Технички иновации

Ние продолжуваме да се фокусираме на индустријата за боење и доработка на текстил повеќе од 20 години.

Сертифициран добавувач на

 • index_supplier_01
 • index_supplier_02
 • index_supplier_03
 • index_supplier_04
 • index_supplier_05
 • index_supplier_06
Телефон/Wechat/ Whatsapp:
+86-15766227459
Адреса:
Источно од секцијата Гукуо, патот Сишен, градот Лианѓинг, округот Чаонан, градот Шанту, провинцијата Гуангдонг, Кина