• Иновативен Гуангдонг

ST805 Средство за завршна обработка на микрокапсули за парфем

ST805 Средство за завршна обработка на микрокапсули за парфем

Краток опис:

ST805 е микрокапсула со нано мирис направена од природни растителни екстракти со специјална обработка.

Може полека да ослободува мирис.

Погоден е за доработка на парфеми за ткаенини од разни видови влакна, како памук, полиестер, најлон и нивни мешавини итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики и придобивки

  1. Одржува траен и удобен мирис.
  2. Микрокапсулата за парфем може да биде вградена во влакното.Добра перење.
  3. Разновиден и чист парфем.Достапно за прилагоден парфем.Главниот парфем вклучува: лаванда, османтус со сладок мирис, лимон, роза и крин итн.
  4. Не влијае на хидрофилноста, пропустливоста на воздухот или пропустливоста на влагата на ткаенините.
  5. Природни растителни екстракти без иритација на кожата.Има одредена здравствена функција за човечкото тело.
  6. Може да се користи заедно со силиконско масло во иста бања без да влијае на чувството на силиконско масло во рацете.
  7. Погоден за процес на полнење во машина за местење.

 

Типични својства

Изглед: Светложолта до жолта течност
Јоничност: Нејонски
Растворливост: Растворлив во вода
Апликација: Различни видови ткаенини

 

Пакет

Пластично буре од 120 кг, резервоар IBC и прилагодено пакување достапни за избор


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја