• Иновативен Гуангдонг

44325 Агенс за нано отстранување прашина

44325 Агенс за нано отстранување прашина

Краток опис:

44325 главно се состои од специјални соединенија.

Откако неговите пори го апсорбираат пепелта од волна, полнењето на пепелта од волна се зголемува, што ја подобрува дисперзноста и растворливоста на пепелта од волна во вода.

Може да се нанесува при био-полирање и перење пепел од волна по боење за памучни ткаенини.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики и придобивки

  1. Може да се користи заедно со реактивно средство за сапуница во иста бања.Нема потреба да се зголемуваат дополнителните трошоци за вода, струја и гас.
  2. Има одбивност кон влакната по впивањето на пепелта од волна.Пепелта од волна може да се испушти со вода по сапунирање без да се залепи на ткаенини.
  3. Го намалува последователното миење на волната на едно време.Ја зголемува работната ефикасност на волнената машина за перење.
  4. Намалува 1-2 часа од последователниот процес на миење на волната.Заштедува трошоци.

 

Типични својства

Изглед: Безбојна вискозна течност
Јоничност: Анјонски
pH вредност: 7,0±1,0 (1% воден раствор)
Растворливост: Растворлив во вода
Апликација: Памук

 

Пакет

Пластично буре од 120 кг, резервоар IBC и прилагодено пакување достапни за избор

Нашата групација ја основа првата фабрика за боење од 1987 година и ја основа оваа помошна хемиска фабрика од 1996 година. По две децении, развивме повеќе од половина од пазарот во локалниот град и соседството.Нашето искуство во производството е повеќе од 20 години.

★ Други функционални помошни средства:

Вклучете: Средство за поправка, Средство за поправање, средство за депенење и третман на отпадни води итн.

 

ЧПП:

1. Кои се вашите планови за лансирање на нов производ?

О: Општо земено, нашиот процес е како што следува:

омпунд

2. Која е категоријата на вашите производи?

О: Нашите производи вклучуваат помошни средства за предтретман, помошни средства за боење, средства за завршна обработка, силиконско масло, силиконски омекнувач и други функционални помошни средства, кои се погодни за сите видови ткаенини, како памук, лен, волна, најлон, полиестер, акрилни влакна, влакна од вискоза, спандекс, модал и ликра, итн.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја